Dom jednorodzinny w Gdańsku

 Projekt dotyczy budowy domu o powierzchni użytkowej aż 307 m² w dzielnicy Jasień w Gdańsku. Dwie części domu, tj. prywatna i reprezentacyjna zostały rozdzielone na dwie bryły i połączone przeszkleniem.

Budynek posiada intrygującą bryłę, wyróżniającą dwie główne części domu: reprezentacyjną i prywatną.

Zależnie od perspektywy, nieregularna geometria dachów pozwala na postrzeganie całości domu jako jednej formy lub dwóch kompletnie niezależnych i konkurujących ze sobą elementów. Nieregularne bryły stwarzają przenikające się – przechodzące z jedno- do wielokondygnacyjnych – przestrzenie wewnątrz domu.

Wykorzystanie CLT w tym projekcie pozwoliło na szybką i stosunkowo niedrogą budowę bardzo skomplikowanych form. 

 Składanie ich z precyzyjnie dociętych fabrycznie dużych płaszczyzn, a nie z małych elementów, jak w przypadku konstrukcji szkieletowej lub szalunków żelbetowych, oznacza dużo mniejsze koszta pracy i nieporownowalnie szybszy montaż.

Złożenie skomplikowanego budynku z precyzyjnie dociętych sekcji CLT oznacza mniejsze koszta i szybszy montaż.

 CLT oferuje doskonałe warunki do budowy konstrukcji o intrygujących i niepowtarzalnych kształtach. Oferuje też możliwości realizacji projektów, które przy dotychczasowych metodach i technologiach bywały, albo za trudne do wykonania, albo za drogie (najczęściej zaś jedno i drugie). Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem CLT do podobnej przebudowy lub modernizacji, skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy wszystkie wątpliwości i odpowiemy na Wasze pytania.